Jak rozumieć wynik badania stolca na krew utajoną?

Podczas badania pakietu 40 w wyniku badania kału na krew utajoną - jest wynik dodatni jak to interpretować?

Dzień dobry,

proszę powtórzyć badanie ale tym razem przygotować się do badania minimum tydzień przed badaniem należy odstawić żelazo, witaminę C, aspirynę.

Należy stosować dietę bezmiesną i nie zawierającą pokarmów barwiących stolec np buraków, jagód.

Brak informacji czy choruje Pan na choroby przewlekłe i przyjmuje z tego powodu leki.

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego w celu wyjaśnienia dodatniego wyniku na obecność utajonej krwi w kale. Lekarz wykona badanie fizykalne i oceni stan zdrowia oraz zleci dodatkowe badania jeśli uzna że tego wymaga stan zdrowia Pana.

Pozdrawiam