Jak rozumieć wynik badania u męża przy staraniach o dziecko?

Planujemy z mężem dziecko od 2 lat. Poszliśmy o pomoc do kliniki specjalistycznej. Tam zlecili nam dużo badań. Jednego nie mogę zrozumieć z wyniku badania męża. Cmv igg 118,00 wynik ujemny 12,00 wynik jednoznaczny 12,0-14,0 wynik dodatni 14,0. Awidność przeciwciał w kl. Igg 0,32. 0,150 niska awidność 0,150-0,250 wysoka awidność 0,250. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

IgG jest dodatni, czyli mąż kiedyś w życiu miał kontakt z wirusem CMV. Awidność jest wysoka, czyli nie jest to świeże zakażenie.