Jak rozumieć wyniki po konizacji szyjki macicy?

witam. właśnie odebrałam wyniki po konizacji szyjki macicy.. na wizytę muszę czekać tydzień i zwariuje.. proszę o pomoc. Rozpoznanie mikroskopowe: Szyjka macicy z cechami epidermizacji nabłonka gruczołowego. Pokrywający nabłonek płaski z cechami LSIL. Zmiany dysplastyczne zostały wycięte w granicach zdrowych tkanek. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź jak mam to rozumieć

Lek. Paweł Szadkowski

W wycinkach lekarz opisał obecność nieprawidłowych komórek (LSIL), które same w sobie nie stanowią raka, ale mogłyby z czasem (np. po kliku latach) ulec transformacji nowotworowej. Te komórki zostały usunięte w całości. Na wizycie lekarz umówi Panią na kontrolne wizyty. Nie powinno być powodu do niepokoju.