Jak samej poradzić sobie z nerwami?

witam,mam ogromny problem z nerwami.Każdy nawet najmniejszy drobiazg jest w stanie wyprowadzic mnie z równowagi..i doprowadzic nawet do rekoczynów, mieszkam z facetem 3lata,któy mnie wspiera ale to dla mnie za mało zawsze znajdy jakis pretekt do kłótni, próbuję nad tym zapanowac,ale miesiac mi sie udaje a potem gorszy dzien i wybucham.chodziłam do psychiatry,niestety przepisał mi tylko leki na uspokojenie a kolejne wizyty wyglądały tak samo,zadnej poprawy nie było.Jak SAMEJ sobie poradzic?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić siebie, to najbardziej stosowna dla PANI metoda leczenia to psychoterapia. Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.

Szanowna Pani,
Myślę, że po pierwsze należy poszukać przyczyn nerwowości- mówię tu o przyczynach organicznych- lub je wykluczyć. Tak więc sprawdzić poziom hormonów, szczególnie jeśli chodzi o tarczycę i poziom mikroelementów i elektrolitów- magnez, sód, witaminy - D, B.
Jeśli te badania wyjdą dobrze wtedy warto skorzystać z pomocy psychologa, a jeśli jest to niemożliwe (choć zalecałabym), - spróbować samemu- stosując różne techniki relaksacyjne, słuchając muzyki relaksacyjnej, ćwicząc oddech, próbując powrócić do dawnych hobby, do czegoś co robiło się dawno temu. Każdy ma coś takiego swojego, co robił jako dziecko, nastolatek, co przynosiło mu radość, ale zapomniał o tym jako dorosły. Powodzenia!