Jak samemu sobie pomóc w leczeniu depresji?

Mam na imię Marcin, mam 20 lat i od 4 lat choruję na nerwicę depresyjno-lękową z intensywnymi myślami samobójczymi. Mam zaburzenia osobowości oraz fobię społeczną. Dodatkowo choruję na epilepsję. Reguralnie leczę się u psychiatry oraz leczyłem się u psychologa, lecz nie przyniosło to żadnych skutków. Mieszkam w domu, w którym jest problem alkoholowy oraz przemoc ze strony ojca. Nie mam żadnych znajomych, kumpli, spedzam czas całkowicie samotnie, rodzina uważa mnie za poje#####, więc mam pytanie, w jaki sposób samemu sobie pomóc?

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
przy tak poważnych zaburzeniach prawie niemożliwe jest, żeby sam Pan sobie pomógł. Konieczne jest przyjmowanie leków oraz psychoterapia. Niestety niewiele Pan napisał o samym leczeniu, więc trudno jest ustalić, z jakich powodów nie przynosi ono rezultatu. Być może warto pomyśleć o zmianie lekarza. Jeśli chodzi o leki, czasem trudno jest dobrać odpowiednie preparaty.
Proponuję Panu, żeby rozważył Pan hospitalizację, taka interwencja może się okazać bardziej skuteczna. Proszę rozważyć wspólnie z lekarzem taką ewentualność.
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-gdy-leki-nie-skutkuja
Pozdrawiam serdecznie