Jak samemu sobie poradzić z depresją?

Dzień dobry, moje pytanie będzie krótkie i konkretne. Nie mam motywacji do pracy, do rozwijania hobby, mam zaniżone poczucie własnej wartości - drobne niepowodzenia powodują, że tracę zapał. Nie bardzo mi się chce wstawać z łózka, mam problemy finansowe, nie mam stałej pracy, nie jestem ubezpieczony. Możliwe że to jakaś forma depresji. W związku z tym że nie przysługują mi świadczenia zdrowotne a na prywatną terapię mnie nie stać (mam długi), mam pytanie o to, jak sobie samemu z tym poradzić.

Witam,
W autoterapii może Panu bardzo pomóc książka "Umysł ponad nastrojem" Ch. Padesky (uwaga, aby nie kupić "podręcznika terapeuty" - ma ten sam tytuł). Druga pozycja "Radość życia czyli...", autor: Burns. Bardzo polecam. Pracuję z tymu tytułami wraz z moimi pacjentami.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska