Jak samodzielnie stwierdzić depresję?

moje pytanie jak można stwierdzić ze mam depresje mam tak dużo chorob ze nie warto pisać ale chodze zamyslony mam nawet myśli samobójcze jestem zmeczony w nocy się budze i godzinami nie spie czasem jestem wesoły chce mi się zyc ale zaraz mam dola czy to można leczyc czy lekarzowi mam powiedzieć wprost ze mam depresje czy on się sam domyśli przyjechałem do angli żeby poprawić sobie byt a tu nagle wszystkie choroby naraz dziekuje proszę nie zwracać uwagi na nr tel ponieważ nie posiadam polskiego

Witam,
proszę wybrać się do psychiatry. Pisze Pan, że ma czasem myśli samobójcze - Pana stan wymaga więc szybkiej reakcji. Warto sięgnąć też po pomoc psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Cechy, po których może Pan zdiagnozować u siebie depresję znajdzie Pan np. w Wikipedii, ale lepiej udać się do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, zwłaszcza że pojawiają się myśli samobójcze. W tej sytuacji nie warto zwlekać. Farmakoterapia i psychoterapia mogą skutecznie pomóc.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska