Jak schudąć około 10kg w 3 miesiące? Jaka dieta?

Witam. Mam na imię Magda lat 26, waga 54 (poprzednia 45,5), wzrost 152cm i jestem już 2 lata po ciąży. Mam problemy ze schudnięciem staram się odżywiać zdrowo, nie jem często. Zdarza się ze mogę nie jeść cały dzień i na wieczór jestem głodna. Mam mało ruchu siedzę w domu z rana sprzątam mieszkanie codziennie i wyjdę na spacer z synkiem i to cały mój ruch. Starałam się ćwiczyć i szybko się poddaje. Za 3 miesiące mój ślub, a ja jestem otyła nie oczekuje rewelacja ale takie 5 - 7 kg mniej było by super. Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Podstawowy błąd, który Pani popełnia to brak regularnego spożywania posiłków i zbyt mała ilość kalorii w ciągu dnia, co doprowadza do wieczornych ataków głodu. Poza tym taki tryb życia spowalnia metabolizm, co znacznie utrudnia odchudzanie. Na początek zachęcam do zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania:
- regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
- śniadanie do godziny po przebudzeniu. Zalecany jest schemat: produkt zbożowy + produkt białkowy + owoc.
- kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
- co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
- wykluczenie nadmiaru cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów nasyconych,
- jedzenie chudych mięs oraz ryb,
- jedzenie warzyw oraz owoców
- ograniczenie produktów mącznych- białego pieczywa oraz makaronów,

Proszę starać się nie jeść mniej niż 1000kalorii.

Bardzo dobrze byłoby gdyb postawiła Pani na aktywność fizyczną. Do wyboru rower, rolki, siatkówka, bieganie, skakanka, pływanie, itp. Na początku niezbyt intensywnie, żeby się nie zniechęcić.
Dodatkowo oczywiście polecam ćwiczenia na poszczególne partie ciała (brzuch, nogi, ramiona)- brzuszki, nożyce, pompki, czy któryś z popularnych programów ćwiczeniowych, np. seria 8 minute.
pozdrawiam