Zapytaj lekarza

7 1 6 , 8 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witaj Klaudio,

Twoje BMI wynosi 25,78, co oznacza, że masz lekką nadwagę. Możesz ją szybko zredukować poprzez samą aktywność fizyczną. Najlepsze będzie codzienne wykonywanie ćwiczeń przez około 30 minut lub bieganie co najmniej 15 minut / dziennie.

Radzę także odstawić słodycze, słone przekąski oraz słodzone napoje gazowane, soki owocowe, cukierki, lody, potrawy smażone.

Aby Twoja masa ciała była w normie powinnaś schudnąć około 3kg. Można to zrobić bezpiecznie w ciągu miesiąca. W tym celu powinnaś jeść to, co do tej pory (z wyjątkiem wymienionych przeze mnie wcześniej produktów zabronionych), ale w 5 porcjach co około 3 godziny. Między tymi godzinami nie można już niczego podjadać. Taka regularność, wspomagana dodatkowo aktywnością fizyczną, powoduje wzrost metabolizmu przez co można jeść prawie tyle samo, co wcześniej, ale chudnąć.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy