Jak schudnąć 10 kg? Jaka dieta?

Mam 25 lat, siedzący tryb życia... waga: 68kg wzrost: 170 cm sport: codziennie: 15 min marszu, od czasu do czasu: 30 min stepper, 8 min stretching, rzadko: 8 min abs... posiłki: staram się jeść co 3 godziny, wychodzi ok 4 posiłków... niestety uwielbiam ziemniaki, makarony, smażone kotlety, słodycze i gazowane napoje..., byłam już wcześniej na dietach i nigdy mi się nie udało schudnąć.. jedynie przytyć bardziej...., co zrobić by jednak osiągnąć wymarzoną wagę 58 kg? Nie podobam się sobie:(

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 23,52 i jest to wynik prawidłowy. Oznacza to, że nie ma Pani nadwagi i nie potrzebuje rygorystycznej diety odchudzającej.
Bardzo dobrze, że jest Pani aktywna fizycznie, to pomoże wymodelować sylwetkę. Jednak należy zadbać aby ćwiczenia były regularne i nieco dłuższe. Więcej opisów ćwiczeń znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl
Proszę przemyśleć zapisanie się na zajęcia grupowe, które bardziej mobilizują do pracy.

Pani dieta powinna opierać się na produktach nisko przetworzonych, naturalnych. Według wytycznych IŻŻ osoby dorosłe powinny spożywać - pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy), chude mleko i jego przetwory - 0,5% tłuszczu (bez cukru i słodkich dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.
Bardzo proszę zapoznać się z artykułem
http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zywienia-na-diecie

Pozdrawiam