Jak schudnąć 10 kg w 2-3 miesiące?

Cześć, ja mam 13 lat, waga 63 kilo, wzrost około 162 -3 cm. Chciałabym schudnąc z 10 kilo, tak żeby było to widoczne, a szczególnie w brzuchu i w udach górnej części. Ogólnie lubię sport, wcześniej przed wakacjami, biegałam po około 20 min.dziennie, ćwiczyłam brzuszki... Teraz chiałabym wiedzieć, co jeść, jak ćwiczyć, ile dziennie, ale szybko i żeby to było skuteczne. Niedawno ważyłam 55 kilo przy tym wzroście, ale waga przez jakiś czas zaczęła się zwiększać, nie wiem, co poradzić. Dodam też, że wagę mam nawet dużą, ale w ciele wygląda trochę inaczej, nie widać za bardzo tych kilogramów. Czekam na porady.
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI na siatce centylowej świadczy o nadwadze.

W Twoim przypadku istotne będzie zwiększenie dawki ruchu i wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych:
- podjadania między posiłkami,
- omijania posiłków, np. śniadania,
- picia gazowanych (słodzonych) napojów kolorowych,
- spożywania żywności typu fast-food i słodyczy.

Z diety należałoby wyeliminować: tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage,sery żółte (korzystniejsza jest wersja light), tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-foody", ciasta, ciasteczka.
Warto także wybrać się na wizytę do lekarza i sprawdzić, czy przyczyną nadwagi nie są problemy zdrowotne.

Pozdrawiam