Jak schudnąć 10 kg w ciągu 2 miesięcy?

Cześć, mam 13 lat i ważę 73 kg , mam 165 cm wzrostu i jestem gruba. Wstydzę się stanąć przy koleżanka lub ubierać na wf. Wszystkie mają spodnie w rozmiarze 26-29 młodzieżowe, a ja 32 damskie. Wstydzę się sama siebie.

Witam,

Redukcja 10 kg w 2 m-ce, to zdecydowanie za dużo.
Jesteś młoda i Twój organizm nie może być poddawany restrykcyjnym dietom.
Najważniejsze, abyś nie objadała się słodyczami i zwiększyła aktywność fizyczną.

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała.
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia,
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań).
4. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pod żadnym pozorem nie podejmuj diety bez nadzoru osoby dorosłej/dietetyka/lekarza.

Pozdrawiam