Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć 10 kilogramów w 2 tygodnie?

dzien dobry.Mam pytanie jak schudnąć 10 ewentualnie 9kg w ciągu 2 tygodni? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!
Ubytek masy ciała wielkości 0,5-1 kg tygodniowo jest najlepszym rozwiązaniem w trosce o nasze zdrowie i trwałe efekt odchudzania. Zdecydowanie odradzam "szybie" odchudzanie, ponieważ zazwyczaj prowadzi do efektu jo-jo oraz problemów ze zdrowiem (anemia, niedożywienie, osłabienie, spadek odporności). Indywidualna konsultacja z dietetykiem bądź lekarzem powinna pomóc w ustaleniu planu diety, która będzie przynosić oczekiwane, długotrwałe efekty. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Taki ubytek masy ciała w tak krótkim czasie, to zdecydowanie mało rozsądny pomysł. Po pierwsze im szybciej chudniemy tym większe jest ryzyko efektu jojo. Poza tym tak szybki ubytek masy ciała może przyczyniać się do wielu przykrych skutów ubocznych... utrata energii i chęci do życia, osłabione włosy, rozdwajające się paznokcie, brak siły i koncentracji, nerwowość, osłabienie, szary wygląd skóry, senność, niedobory witamin...
Radzę podejść do sprawy rozsądnie i rozłożyć odchudzanie na dłuższy okres.

pozdrawiam Justyna Marszałkowska-Jakubik

Absolwentka dietetyki na Akademii Medycznej w Warszawie.
0

Witam,

Czy zastanawiała się Pani nad tym, co zrobiłaby Pani po tych dwóch tygodniach od zakończenia diety? Nawet biorąc pod uwagę, że schudłaby Pani te 9kg... (choć to mało realne).

Co robiłaby Pani potem? Co z dietą? Jakie zasady by Pani przyjęła?
Czy zależy Pani nad tym, by utrzymać uzyskane efekty na dłużej? Co ze zdrowiem?

Proszę o tym pomyśleć i odpowiedzieć :)

Pozdrawiam,
Ewelina Wieczorek

0

Obawiam się, że nie ma takiej możliwości. Zarówno dla zdrowia jak i Pani samopoczucia to niewykonalne.
Nie istnieje dieta ani jak sądzę dietetyk, który podjąłby się takiego zadania. Mało rozsądne, niezdrowe, sprzeczne ze zdrowymi zasadami racjonalnego żywienia.

0

Witam. Schudnąć 9 czy 10 kg w ciągu tygodnia to raczej mało realne jak również bardzo niezdrowe i niebezpieczne dla organizmu. Prawidłowy spadek ciała wynosi od 0.5 do 1kg tygodniowo, żeby nie było efektu jo-jo. Popieram swoją poprzedniczkę, że żadny dietetyk nie podjąłby się takiego zadania gdyż nie jest to zgodne z racjonalnym odżywaniem człowieka.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy