Jak schudnać 15 kg?

Witam, mam 15 lat. Ważę 83 kg przy wzroście 180cm i jestem mężczyzną. Bardzo zależy mi na tym,aby schudnąć przynajmniej 15kg, ponieważ chcę dobrze się czuć w swoim ciele... Bardzo proszę o jakąś dietę, co mam jeść, pić oraz ćwiczenia na poprawę mojej sylwetki, muskulatury. Z góry dzięki. Email: patryk55e@o2.pl, Gadu gadu: 4001494.

Witam!

Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 2400 kcal, a więc najleszą dietą będzie dieta na 1400 kcal do stopniowego zmniejszania. Tych 1400 kcal należy rozłożyć na 5 - 6 posiłków dziennie co 3 godziny.

Dobre produkty: nabiał do 1,5% tłuszczu - jogurty, kefiry, sery twarogowe (białe), mięso i wędliny drobiowe, ryby chude (dorsz mintaj), warzywa świeże lub gotowane, owoce, pieczywo pełnoziarniste i razowe, makarony (najlepiej razowy), kasze, ryż (najlepiej brązowy), oliwa z oliwek.

Złe produkty: tłuste produkty nabiałowe - sery żółte, brie, camambert, tłuste mięsa - wieprzowina, białe pieczywo, słodycze, słone przekąski, masło, smalec, słodzone napoje gazowane.

Zabronione są potrawy smażone i fast food.

Do picia - woda niegazowana - najlepiej około 2 litrów dziennie.

Najlepsze ćwiczenia - biaganie, basen, jazda na rowerze.

Najważniejsza w diecie jest regularność - częste spożywanie niewielkich porcji jedzenia oraz codzienna aktywność fizyczna.