Jak schudnąć 15 kg w miesiąc?

Mam 15 lat , 164 cm wzrostu i ważę 75 kg. Czuję się źle , ponieważ czuję się strasznie grubo . Chciałabym schudnąć co najmniej 15kg w niecały miesiąc. Co mam zrobić , żeby szybko stracić na wadze bez obawy przed ponownym przytyciem ?
15 LAT ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Tak szybka utrata masy ciała nie jest możliwa, gdyż właśnie zbyt intensywne tempo tego procesu jest przyczyną popularnego efektu jo-jo. Zalecane tempo odchudzania to 0,5 kg./tydzień - dzięki temu utrata masy ciała jest bezpieczna dla organizmu i trwała.
W kwestii zdrowszego stylu życia, warto pamiętać o
regularności spożywania posiłków - w ten sposób metabolizm stabilizuje się, co zapobiega odkładaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej "na zapas". Warto wprowadzić 5 posiłków dziennie. Jednocześnie jednak wśród tych posiłków przeważać powinny zdrowe produkty - spośród produktów zbożowych są to przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby. Cenne w diecie jest też mleko i produkty mleczne obfitujące w wapń, który wspomaga rozwój kości.
W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się dużo świeżych (lub gotowanych na parze) warzyw i owoców - są one bogate w witaminy i składniki mineralne, a także zawierają dużo błonnika, który wspomaga pracę jelit i daje uczucie sytości.
Warto zadbać również o regularną aktywność fizyczną.

0

Witam. Niestety nie da się schudnąć 15 kg w miesiąc bez uszczerbku na zdrowiu. Zdrowe tempo odchudzania to maksymalnie 4 kg miesięcznie. U nastolatek na skutek zmian hormonalnych może dojść do zwiększenia masy ciała, co często później ustępuje. Należy się zdrowo odżywiać (Patrz:Piramida Zdrowego Żywienia IŻŻ), być aktywnym fizycznie i pamiętać o tym, że organizm cały czas się znajduje w fazie wzrostu i nie można drastycznie ograniczać ilości kalorii.

0

Niestety muszę Cię zmartwić, ponieważ tak duży spadek masy ciała jest nienaturalny i może być szkodliwy dla Twojego organizmu. Nie polecam tak radykalnych działań. Skuteczne odchudzanie to takie, które pozwala nam zrzucić sukcesywnie zbędne kilogramy (ok. 1 kg na tydzień), a dodatkowo uczy nas odpowiedniego odżywiania zostawiając pozytywne przyzwyczajenia na dalsze życie. Ponieważ jeśli zgubisz zbędne kilogramy w tak szybkim czasie i powrócisz do swoich starych przyzwyczajeń, jest niemal pewne, że waga wróci, a jest wielce prawdopodobne, że z nadwyżką. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy