Jak schudnąć 15 kg dzięki diecie?

Mam 13 lat ważę 69 kg i mierzę 167cm bardzo chciałabym schudnąć, ponieważ nie podobam się sobie. Chodzę na w-f i gram tam często w siatkówkę. Również czasami rekreacyjnie gram w koszykówkę. Mam bardzo obwisły brzuch, cellulit na udach i na pupie. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję ;]

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,82 i znajduje się między 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że występuje u Ciebie nadwaga.

Postaraj się odżywiać zdrowo, czyli unikaj produktów tłustych, smażonych, produktów typu fast-food (zapiekanki, frytki, hamburgery, kebab, pizza, hot-dogi itp.), chipsów, słonych przekąsek, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów.

Postaraj się zastąpić soki owocowe wodą mineralną, a płatki kukurydziane i inne ze słodkimi dodatkami - owsianymi, żytnimi, jęczmiennymi.
Bądź aktywna fizycznie, staraj się często grać w koszykówkę i siatkówkę, nie unikaj tych zajęć.

Pozdrawiam