Jak schudnąć 20-30 kg w 4 miesiące?

Witam! Jestem dziewczyną, mam 18 lat. Ważę 98 kg przy wzroście 165 cm. Moja aktywność fizyczna jest na średnim poziomie. Wcześniej nie próbowałam się specjalnie odchudzać. Moim przykładowym jadłospisem jest: śniadanie- białe pieczywo, obiad- ziemniaki z mięsem lub zupa, kolacja- białe pieczywo lub surówka. Głównie mam problem z udami, biodrami i brzuchem. Byłam już u lekarza prosiłam o doradzenie mi diety lecz konkretnej diety nie otrzymałam. A jakiegokolwiek dietetyka nigdzie w okolicy nie znajdę. Jaką dietę i ćwiczenia powinnam zastosować? Proszę o pomoc i zaproponowanie mi konkretnej diety.

Witam,

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest zbyt duża w stosunku do wieku, płci i wzrostu.
Nie napisałaś, czy wykluczono, że problem z dodatkowymi kg jest związany z jakimiś zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu/chorobami.

Nie powinnaś odchudzać się samodzielnie.
Dieta powinna być oparta o szczegółowy wywiad żywieniowy i dopasowana do Twojego trybu życia, potrzeb.
Jeśli nie ma w Twojej okolicy dietetyka, możesz skorzystać z oferty poradni dietetycznych, które oferują ułożenie jadłospisu drogą internetową.
Pieczywo białe zdecydowanie powinnaś zamienić na ciemne.
W diecie odchudzającej wskazane jest zwiększenie spożycia warzyw.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Ćwiczenia powinny przebiegać w odciążeniu - w środowisku wodnym (polecam pływanie, aqua aerobik), lub np. w formie jazdy na rowerze.
Musisz uważać na stawy, duża masa ciała znacząco zwiększa ryzyko urazu.

Jadaj regularnie:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam
____________________
Wszystkie decyzje podejmuj w oparciu o rozmowę z rodzicami.