Jak schudnąć 20 kg w wieku 14 lat?

Mam 14 lat i 162 ważę aż 83 kg.! Co mogę zrobić żeby schudnąć? Jakieś ćwiczenia, diety? Chciałabym do wakacji, bo się siebie wstydzę! Lubię grać w piłkę i jeździć na rowerze.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku, przed ewentualnym wprowadzeniem diety odchudzającej, niezbędna jest konsultacja lekarska.
Trzeba ustalić przyczyny tak dużej ilości nadmiernych kilogramów.
Nie otrzymałam praktycznie żadnej informacji o stylu życia, odżywiania, stąd ciężko mi pomóc.
Być może przyczyna jest inna, niż wadliwe żywienie i niewielka aktywność fizyczna.
Trzeba to wyjaśnić w czasie badań.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

Pozdrawiam