Jak schudnąć 25 kg bez efektu jojo?

Witam mam 14 lat 185 wzrostu i ważę ok.105 kg jak zrzucić taką masę bez efektu jojo ?? Proszę o szybką odpowiedź :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przedstawione przez Ciebie dane świadczą o tym, iż występuje u Ciebie otyłość.
Proszę, aby porozmawiał z rodzicami i udał się na konsultację lekarską i na wizytę do dietetyka.
Nie możesz zostać sam z tym problemem.
Podałeś niewiele szczegółów na swój temat, nie wiem nic odnośnie stylu życia, odżywiania, stąd ciężko jest mi ustalić, jakie błędy popełniasz.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Jadaj 4-5 posiłków, nie podjadaj między nimi.
Regularnie się ruszaj.
Zamiast siedzieć przy komputerze, czy przed telewizorem, poświęć czas na aktywność.
Być może rodzice zapiszą Cię na basen lub siłownię.
Pozdrawiam