Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań
36 poziom zaufania

Witam,
Zaleceniem dla Pani przy wprowadzaniu diety odchudzającej będzie w pierwszej kolejności wyregulowanie metabolizmu- regularne spożywanie posiłków w określonych porach, zmniejszenie kaloryczności- unikanie potraw smażonych, tłustych, wykluczenia słodyczy.Należy również uzupełnić dietę w regularne spożywanie wody mineralnej niegazowanej w ilości min.1,5 l dziennie. Należy ponadto oprócz zmian nawyków żywieniowych zastanowić się nad formą aktywności fizycznej dogodną dla Pani, co pozwoli na szybsze osiągnięcie docelowej wagi.Proponuję również wizytę u dietetyka, który dobierze dietę i przybliży zasady zdrowego odżywiania przez co będzie Pani chudła w "zdrowy" sposób, co zapobiegnie wystąpieniu efektu jo-jo.
Pozdrawiam, Agata Zmorkowska

0

Witam ,
Rozumiem Panią,że chciałaby Pani jak najszybciej schudnąć ale akurat w takiej sytuacji pośpiech nie jest czymś dobrym, ponieważ odchudzając się chcemy aby po skończeniu kuracji waga nie wróciła do poprzedniego stanu a więc polecam dobrze zbilansowaną dietę redukcyjną składającą się z 5 posiłków, taką która pomoże Pani zrucić 1 kg tygodniowo, taka utrata wagi spowoduje ,że nie przybierze Pani na wadze po skończeniu kuracji.Początkowo może być tak,że utrata wagi będzie troszkę większa niż 1 kg.
Chętnie pomogę w powrocie do formy, proszę o kontakt prywatnie .
Pozdrawiam,
Ania Zientalska
Kontakt: 666 614 666
anna_zientalska@op.pl
www.euforiasalon.com.pl

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Najlepiej dla Pani byłoby spotkać się z dietetykiem i omówić sposoby kuracji odchudzającej, być może w Pani przypadku uda się zastosować VLCD ( very low calorie diet) co da najszybsze efekty.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Witam. Szybko najczęściej nie jest zdrowo. Najlepiej byłoby zgłosić się do specjalisty, który zrobi odpowiedni rejestr i tak ułoży program żywieniowy, by była możliwość redukcji wagi w zdrowy sposób. W razie pytań o szczegóły takiego programu proszę o kontakt mailowy: anna.pietrasz@onet.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy