Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć 3 kg w 3 tygodnie?

witam, mam 18 lat, 158 cm i wazę 55,8 kg. Chciałabym pozbyć się 3 kg w ciągu 3 tygodni. Dodam, że nie jadam białego pieczywa, raz za czas zjem coś słodkiego, do tego ćwicze 30 min co drugi dzień. Co zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie,
należałoby zastosować dobrze zbilansowaną dietę redukcyjną , która pomoże zrzucić kilogramy a jednocześnie utrzymać wagę po redukcji bez efektu jo jo. Dlatego proszę nie stosować żadnych diety alternatywnych typu Dukan itp ponieważ po nich efekt jo jo jest pewny a poza tym szkodzą one zdrowiu. Proszę również nie uciekać w głodówki bo one tylko zwalniają nasz metabolizm a co za tym idzie nawet gdy pozornie stracimy wagę bo pozbędziemy się wody z organizmu przy takiej głodówce to możemy być pewni ,że waga wróci.Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana stylu życia , zdrowego odżywiania nie możemy traktować jak dietę-wyrok to powinna być dla nas przyjemność.
Czyli posiłki jemy 5 razy dziennie w odstępach nie większych niż 3 godziny, objętościowo nieduże ale zdrowe.
Mogę pomóc w ustaleniu indywidualnego planu żywieniowego.W razie chęci proszę o kontakt prywatnie .
Pozdrawiam,
Anna Zientalska
666 614 666

0
Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań
36 poziom zaufania

Witam,
Proszę spożywać regularne posiłki,średnio co 3h - zaczynać dzień od śniadania kończyć kolacją. Wykluczyć wysokokaloryczne potrawy i słodycze, uzupełniać dietę w regularne picie wody mineralnej niegazowanej min. 1,5l dziennie.Należy włączyć w dietę produkty wysokobłonnikowe - otręby, pieczywo razowe oraz zredukować spożywany tłuszcz.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy