Jak schudnąć 30 kilogramów po ciąży?

Dzień dobry. Mam 20 lat i waże 80 kg, podczas ciązy przytyłam 30 kg i od roku nie moge schudnąc, a za poł roku biore ślub i chciałabym schudnąc te 30 kg.

Witam,
na podstawie przedstawionych przez Panią informacji niewiele można poradzić, poza oczywistymi ogólnikami. Jednak każdy dietetyk, który będzie chciał Pani pomóc zleci niezbędna badania morfologię oraz TSH - hormon tarczycy, poprosi Panią również o notowanie tego co Pani spożywa np. z 3 minionych dni. Na tej podstawie oraz na podstawie przeprowadzonego wywiadu żywnieniowo - zdrowotnego można dopiero zalecić konkretne zmiany w sposobie odżywiani, ustalić dietę która pomoże Pani schudnąć.
Czasem małe błędy w dotychczasowych próbach odchudzania uniemożliwiają osiągnięcie celu.
Oczywiście ważne jest by jeść regularnie, by jeść śniadania, ograniczać słodycze, fas foody, jeść więcej warzyw i owoców, zamienić jasne pieczywo na pieczywo pełnoziarniste, spożywać kasze i ziemny ryż, spożywać chude mięso, wędliny i nabiał. Unikać tłuszczu zwierzęcego pochodzącego z tłustych mięs, czy też wędlin. Warto spożywać ryby morskie, orzechy, nasiona itp. Lista zakazów i nakazów z pewnością jest Pani znana, ale może warto skontaktować się prywatnie ze specjalistą. I myślę, że konieczne będzie wprowadzenie aktywności fizycznej, która wspomoże cały proces odchudzania. Wtedy także ciało szybciej nabierze smukłości, a i ma to dobroczynny wpływ na zdrowie.

Witam. W ciągu pół roku może Pani racjonalnie schudnąć nawet 24-28kg (1kg na tydzień). ale moja rada - proszę iść do dietetyka, pomoże Pani opracować diete i rozpisze kaloryczność posiłków. Samej Pani będzie trudno, bo wnioskuję, że jakieś próby były, a skoro zależy Pani na tym by na ślubie mieć tą wymarzona figure to tak naprawdę szkoda czasu (i zdrowia) na eksperymenty. Listę dozwolonych i zakazanych produktów można znaleźć wszędzie, ale co z tej informacji jak nie wiadomo, jak ja zastosować? Odchudzanie monoskładnikowe i ze zbytnim ograniczeniem kalorii spowodują, że nie będzie miała Pani siły (a skoro ma Pani w domu małe dziecko to musi być jej dużo), może być niedobór składników pokarmowych, a brak efektów może zniechęcić i pojawi się nielubiany przez wszystkich efekt jo-jo. Ceny usług dietetycznych są różne (tańsze, droższe), zdaję sobie sprawę, że przy małym dziecku tych wydatków jest dużo, ale to jest inwestycja we własne zdrowie i samopoczucie. Proszę też nie zapomnieć o aktywności fizycznej, bo to pomoże w walce z kilogramami.

Witam, 30 kg przez rok jest możliwe, pod warunkiem, że będzie to racjonalne i zdrowe odchudzanie Przy takim kilogramach do zgubienia lepiej zdać się na specjalistę, który rozplanuje dietę i plan chudnięcia.

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Najbardziej skuteczna była by indywidualna dieta ułożona przez dietetyka + program ćwiczeń.
Zapraszam do mojej poradni dietetycznej online, specjalizuje się w układaniu diet po ciąży.
Dieta + ćwiczenia to koszt 39 zł

Pozdrawiam
www.twojadobradieta.pl

Witam. 30 kg to za dużo, żeby Pani schudła w rok czasu, oczywiście jest to do zrobienia, ale nie jest dobrym pomysłem. Lepiej chudnąć stopniow, żeby uniknąć efektu jojo. Musi Pani zacząć jeść regularnie co 3-4 godziny, ograniczając węglowodany na rzecz białek, jeść dużo warzyw, nie podjadać między posiłkami, ani nie dojadać po dziecku. Oczywiście dodać jakiś ruch. Duzo pracy przed Pania, ale ważne są chęci i wytrwałość. Powodzenia