Jak schudnąć 35 kg?

jestem kobieta mam 21 lat wzrostu 165 cm i waze 80 kg co mam zrobić żeby schudnąć 35 kg proszę pomożcie mi

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
W przypadku redukcji masy ciala konieczne jest poznanie najpierw przyczyn nadmiernej masy ciala. To proces wieloetapowy i z pewnoscia.dlugotrwaly. W Pani przypadku redukcja az 30kg to zdecydowanie zbyr duzo. Realny cel to okolo 15kg. Na taka redukcje konieczne jest okolo pol roku, a nawet okolo 10miesiecy. Nalezy pamietac, ze.wszelkie diety cud, prowadza do.efektu jojo. Konieczna jest knsultacja dietetyczna. Ustalenie strategii, wywiad, ocena.dotychczasowego spoobu zywienia itp.
pozdrawiam

Stawianie sobie tak dużego wymagania jak schudnięcie 35kg nie jest zbyt dobre. Lepiej postawić sobie kilka mniejszych celów i myśleć o tych małych krokach np. 5kg w miesiąc. Z doświadczenia wiem, że metoda małych kroków przynosi lepsze efekty. Z pewnością należy zmienić styl życia. Wdrożyć odpowiednio dobraną do potrzeb dietę oraz aktywność fizyczną. Bez szczegółowego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego niestety mogę podać tylko ogólne zalecenia tj. spożywanie regularnych posiłków, spożywanie ok 4-5 posiłków co ok. 3 godz, konieczne jest spożywanie śniadania, ograniczyć należy spożywanie słodyczy, słonych przekąsek, ograniczyć należy spożycie tłustych mięs i serów, należy spożywać pełnowartościowe białka, węglowodany złożone itp. Tak jak mówiłam gotowej recepty na odchudzanie nie ma, każdy pacjent powinien dopasować swój sposób odżywiania do stanu zdrowia, trybu dnia, umiejętności kulinarnych, sezonowości itp.

Najlepszym krokiem będzie ustalenie konkretnych zasad codziennego jedzenia.
Musi Pani mieć zaplanowanych min.4-5 posiłków aby zapanować nad uczuciem głodu.
W torbie powinna Pani zawsze towarzyszyć butelka wody.
Proszę zlikwidować wszystkie słodkie przekąski o omijać regały sklepowe ze słodyczami. Na zakupy proszę wychodzić zawsze po posiłku. Proszę notować co i o której godzinie Pani zjada. Dzięki takiemu kalendarzykowi posiłków będzie Pani mogła zauważyć błędy dietetyczne, które wkradają się do Pani menu. Proszę zrezygnować z masła/margaryny. Jadać tylko ryby i piersi z kurczaka/indyka. Warzywa gotowane lub surowe jako surówki bez dodatku bułki tartej i tłuszczu. Żadnych słodkich napojów, żadnych gazowanych wód.kolacja warzywna w formie sałatki warzywnej z dodatkiem oliwy z oliwek i dużej ilości ziół. Zalecam herbatę zielona lub czerwoną na pobudzenie metabolizmu w il. minimum 1l dziennie.