Jak schudnąć 4-5 kilo w 1-2 miesiące?

Mam 12,5 roku, jestem dziewczyną, ważę 61 kg przy wzroście 162 cm. Wiem, że to nie nadwaga, ale mam trochę tłuszczy na udach i brzuchu. Proszę o jakieś dobre ćwiczenia lub dietę. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 23,3. Na siatce centylowej jest to obszar powyżej 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Masz lekką nadwagę.

Jeśli chodzi o ćwiczenia - zajrzyj na stronę abccwiczenia.pl.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować bomby kaloryczne: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam