Jak schudnąć 4 kg w 10 dni?

Jak mogę schudnąć 4 kg w 10 dni ? Mam 14 lat , 170 czm wzrostu, ważę 58-59 kg , jak schudnąć 4 kg zeby ważyć 54 , jakie ćwiczenia wykonywać , co zrobić ? wiem ze niby nie mam nadwagi i 10 dni to krótki termin , ale mam odstający brzuszek i gube uda i chciałabym te partie wyszczuplić
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie,dlatego odchudzanie z pewnością nie jest konieczne. Ponadto utrata 4kg w 10 dni to stanowczo za dużo - zalecane tempo utraty masy ciała wynosi 0,5kg/tydzień.
Jeśli jednak chcesz zmienić styl życia na zdrowszy polecam podzielić dzienny jadłospis na 5 posiłków spożywanych o regularnych porach, zadbać o odpowiednią podaż błonnika (warzywa,owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste) oraz pełnowartościowego białka, pochodzącego z chudego mięsa i produktów mlecznych .
Unikać należy natomiast słodyczy, słonych przekąsek, tłustych produktów i żywności przetworzonej.

Witam Cię! nie powinno się odchudzać w tak szybki sposób, zbyt szybka utrata kilogramów grozi pogłębieniem problemów i intensywniejszym odkładaniem tkanki tłuszczowej w tych partiach ciała. Zalecam racjonalne, regularne odżywanie, oraz trening aerobowy (bieganie, orbitrek , jazda na rowerze).