Jak schudnąc 40 kg?

Witam, mam 29 lat, 167 wzrostu i ważę 110kg :( przez ostatnie pół roku zrzuciłam 22 kg i przez następny rok chciałabym jeszcze 40. Moje odchudzanie polega na diecie 1200-1500kcal, ale wyznaczam sobie "tygodniówki" do których muszę wytrzymac na diecie, czyli np przez tydzień w okresie świat jem wszystko na co mam ochotę. Wyznaczanie takich "tygodniówek" (4-5w roku) pomaga mi psychicznie w wytrwaniu na diecie. Inaczej prawdopodobnie bym nie wytrzymała, juz wielokrotnie podejmowałam diety ale z marnym skutkiem bo poprostu po miesiacu nie wytrzymywałam. Czy takie tygodniówki mogą sie odbić jakos na moim zdrowiu jesli tak to jak??? pozdrawiam serdecznie Agata cawa@tlen.pl
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam serdecznie,

Jeśli "tygodniówki" pomagają Pani przetrwać na diecie to nie sądzę, żeby ich ewentualne koszty przerastały zysk, jakim jest utrata masy ciała.

Zrzucenie 40kg to proces długotrwały i męczący. Jeśli Pani jest w stanie wytrwać na diecie, ale z tygodniowymi przerwami to nie odradzałabym tego.

Ewentualnym kosztem takich "tygodniówek" może być wydłużanie procesu utraty masy ciała, ponieważ w trakcie tego tygodnia Pani organizm zbiera zapasy na kolejny etap odchudzania. Skutkuje to tym, że jakaś część utraconych kilogramów (przypuszczam, że około 3kg) wraca z powrotem.

Przy tak dużej nadwadze myślę, że nie ma to jednak znaczenia.

Jeśli udało się Pani schudnąć 22kg to jest to ogromny sukces i należy kontynuować metodę, która okazała się w Pani przypadku skuteczna.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty