Jak schudnąc 40 kg?

Witam, mam 29 lat, 167 wzrostu i ważę 110kg :( przez ostatnie pół roku zrzuciłam 22 kg i przez następny rok chciałabym jeszcze 40. Moje odchudzanie polega na diecie 1200-1500kcal, ale wyznaczam sobie "tygodniówki" do których muszę wytrzymac na diecie, czyli np przez tydzień w okresie świat jem wszystko na co mam ochotę. Wyznaczanie takich "tygodniówek" (4-5w roku) pomaga mi psychicznie w wytrwaniu na diecie. Inaczej prawdopodobnie bym nie wytrzymała, juz wielokrotnie podejmowałam diety ale z marnym skutkiem bo poprostu po miesiacu nie wytrzymywałam. Czy takie tygodniówki mogą sie odbić jakos na moim zdrowiu jesli tak to jak??? pozdrawiam serdecznie Agata cawa@tlen.pl

Witam serdecznie,

Jeśli "tygodniówki" pomagają Pani przetrwać na diecie to nie sądzę, żeby ich ewentualne koszty przerastały zysk, jakim jest utrata masy ciała.

Zrzucenie 40kg to proces długotrwały i męczący. Jeśli Pani jest w stanie wytrwać na diecie, ale z tygodniowymi przerwami to nie odradzałabym tego.

Ewentualnym kosztem takich "tygodniówek" może być wydłużanie procesu utraty masy ciała, ponieważ w trakcie tego tygodnia Pani organizm zbiera zapasy na kolejny etap odchudzania. Skutkuje to tym, że jakaś część utraconych kilogramów (przypuszczam, że około 3kg) wraca z powrotem.

Przy tak dużej nadwadze myślę, że nie ma to jednak znaczenia.

Jeśli udało się Pani schudnąć 22kg to jest to ogromny sukces i należy kontynuować metodę, która okazała się w Pani przypadku skuteczna.

Pozdrawiam serdecznie