Jak schudnąć 5 kg w 1,5 miesiąca?

Witam, mam na imie Natalia i mam 17 lat, 166cm wzrostu i ważę około 60kg. Mam dość proporcjonalną figurę, płaski brzuch, ale dość szerokie biodra, przy czym odstającą pupę i dość duże uda. Ogólnie nie wyglądam najgorzej, nie mniej jednak źle się ze sobą czuje. Za 1,5 miesiąca ważna data w moim życiu i chciałabym schudnąć tak z 5 kg. Jak to zrobić zdrowo? Nigdy wcześniej nie stosowałam diety. Od tygodnia jem 4 posiłki dziennie co 3h. Odstawiłam słodycze, napoje kolorowe i gazowane, pieczywo, ziemniaki. Więc na razie jem dużo jogurtów, płatków, ryby, trochę owoców i warzyw. Dodatkowo trenuję taniec (3 treningi w tygodniu po 1,5h) i dużo spaceruje. Wiem, że tydzień to mało i nie mogę oczekiwać dużych rezultatów, ale chciałabym dowiedzieć się co jeszcze powinnam zmienić w swoim odżywianiu i czy to co stosuję do tej pory jest właściwe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaj Natalio,
Twoja waga jest prawidłowa, mieści się w normie. Oczywiście na pewno korzystne dla Twojego zdrowia będzie wprowadzenie w życie zdrowych nawyków żywieniowych. Dobrze, że już zaczęłaś to robić. 4-5 niewielkich posiłków o regularnych porach, wybieranie zdrowych produktów - powinnaś jeść dużo warzyw, ok. 300g owoców (to mniej więcej tyle co 2 średnie jabłka), z produktów mlecznych wybieraj jogurt naturalny, kefir, maślankę, twaróg (najlepiej półtłusty), do tego chude mięso, ryby. Z płatków wybieraj te naturalne np. owsiane.

Nie powinnaś rezygnować zupełnie z pieczywa, jedynie wyeliminuj białe pieczywo. Podstawą Twojej diety powinny być produkty zbożowe z pełnego przemiału (grube kasze, ryż naturalny, makarony pełnoziarniste, płatki naturalne, pieczywo razowe / graham). Dobrze, że wykluczyłaś to co niezdrowe (słodycze, napoje słodzone, Fast food, chipsy, frytki).
O zdrowych nawykach i piramidzie poczytaj także:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

No i  bardzo dobrze, że się jesteś aktywna.
Zwróć też uwagę na to, aby pić dużo wody (ok. 2 l).
Pamiętaj, że zbyt szybka utrata kilogramów nie jest korzystna dla zdrowia, a dodatkowo najczęściej kończy się efektem jo-jo.
Stosując się do zdrowych nawyków żywieniowych, sporo się ruszając, przez półtora miesiąca powinnaś pozbyć się ok. 3 kg.
Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska