Jak schudnąć 6 kg w 3 miesiące?

173 cm, 68 kg, 18 lat, kobieta, tryb życia: siedząco-stojący, aktywność fizyczna średnia. Nie podejmowałam prób odchudzania. Dzień powszedni: I śniadanie w szkole, ok. 9 - kanapka (zwykle z białym serem), II śniadanie w szkole, ok. 11 - kanapka, niekiedy coś słodkiego (batonik, pączek), obiad w domu, ok. 15 - ziemniaki, mięso (głównie schab) / makaron, ryż z sosem / zupa, ok. 17 już podjadam „coś”, cokolwiek, kolacja, ok. 20 - 3-4 kanapki z żółtym serem i szynką upieczone w piekarniku, ok. 22 zdarza mi się jeszcze „coś” schrupać. Napoje w ciągu dnia - około 3 szklanek herbaty z cukrem (3 łyżeczki), od czasu do czasu litr coca-coli. Dzień weekendu: podobnie, czasem obiad zastępuję fast foodem, wieczorem alkohol (wódka/piwo. Nie choruję.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,74. Jest to wynik prawidłowy.

Przed wyjściem do szkoły/pracy koniecznie zjedz śniadanie. Jego brak, albo spożywanie zbyt późne pogarsza koncentrację i spowalnia procesy myślowe. nawet obfite, ale dobrze dobrane śniadanie nie przyczynia się do powstawania nadwagi i otyłości. Spożywaj produkty mniej przetworzone - pieczywo razowe (żytnie, pszenne), płatki owsiane, żytnie, jęczmienne, świeże owoce, mleko, produkty mleczne, chude wędliny i koniecznie dużo warzyw.

W ciągu dnia zawsze miej ze sobą II śniadanie - owoce, produkty mleczne lub kanapka.
Na obiad staraj się wybierać chude gatunki mięsa, nie smażone ani pieczone bez przykrycia. lepszym rozwiązaniem będzie drób, cielęcina, chuda wołowina oraz ryby. Do tego grube kasze, brązowy ryż, pełnoziarniste makarony lub niewielka ilość ziemniaków.

Kolację powinnaś spożywać ok. 3 godzin przed snem. Zrezygnuj z sera żółtego - jest to produkt bardzo tłusty. Pieczone grzanki zastąp sałatkami warzywnymi.

Zmień swoje przyzwyczajenia w czasie weekendu. Należy pamiętać, że żywność typu fast-food jest bardzo kaloryczna. Zawiera duże ilości tłuszczu, węglowodanów prostych, a mało składników mineralnych, witamin. Dieta obfitująca w takie pokarmy prowadzi do rozwoju otyłości. Podobnie alkohol - także jest kaloryczny (1g czystego alkoholu dostarcza 7 kcal). Napoje typu cola oraz cukier to źródła węglowodanów prostych w Twojej diecie. Wybieraj soki bez cukru (najlepiej rozcieńczone wodą).
Polecam przeczytanie artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka .

Pozdrawiam