Jak schudnąć 8-10 kg w 2,5 miesiąca?

Mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 63kg. Oto co zazwyczaj jem: śniadanie: kromka chleba razowego albo pełnoziarnistego z szynką albo serem białym + zielona herbata II śniadanie: jakieś batoniki, drożdżówki obiad: to, co mama ugotuje później jakieś słodycze, kolacja 19.05 kromka lub dwie chleba razowego albo pełnoziarnistego z "czymś" + zielona herbata. Bardzo chciałabym schudnąć 10 kg, ponieważ jadę na wakacje do Bułgarii. Moja aktywność fizyczna nie jest jakaś imponująca: -4 razy wf w tygodniu Wcześniej byłam na diecie Dukana, ale nie wytrzymałam. BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

Witam,

z siatki centylowej wynika, że masz lekką nadwagę.
Nie powinnaś się jednak przejmować.
Wystarczy, jeśli będziesz unikała dalszego tycia.
Ogranicz jedynie słodkości, fast-foody i kolorowe napoje gazowane, plus zwiększ dawkę ruchu.

W Twojej diecie brakuje:
- mleka i nabiału
- warzyw (są sprzymierzeńcami szczupłej sylwetki)
- owoców.
Generalnie opisałaś swoje menu w sposób mało szczegółowy.

Do śniadania dodałabym warzywo i napój mleczny.
Do szkoły możesz zabierać:
- przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.
Będzie to o wiele lepszym pomysłem, aniżeli drożdżówka, czy baton.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Codziennie poświęć na aktywność fizyczną co najmniej 30 minut.

Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni)
także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem.