Jak schudnąć bez efektu jojo - jaka dieta?

Jestem dziewczyną, mam 15 lat, 168 cm wzrostu i ważę 60 kg. Nie mam niewłaściwej wagi, ale źle się czuję, bo mam tzw wystające boczki i dość duże uda i brzuch. Co mam jeść, ile i co mam ćwiczyć? Chcę jeszcze powiedzieć, że chodzę na obiady w szkole, więc obiadu nie zmienię . Bardzo lubię słodycze i ciasta, a nie chciałabym z nich zrezygnować, tylko ograniczyć... Zależy mi, żebym zrzuciła max. 4 - 5 kg, nie więcej. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam,

Powinnaś nie tyle się odchudzać, co częściej ruszać.
Godzinę "siedzenia" przy komputerze warto zamienić na godzinę np. zajęć tanecznych, czy godzinę pływania na basenie.

Taka niewielka zmiana pozwoli Ci ukształtować sylwetkę i zapobiegnie tyciu.
Odnośnie odżywiania:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci oraz http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Rozważ wraz z rodzicami możliwość uczęszczania na zajęcia SKS, basen, czy też zajęcia aerobiku.
Codziennie powinnaś spędzić aktywnie co najmniej 1 godzinę.
Może to być również godzina przeznaczona np. na spacer.

Pozdrawiam