Jak schudnąć, by nie stracić mięśni?

Mam 18 lat, 178cm, 83kg, 97cm w pasie. Rano jem płatki z mlekiem lub jogurt, 2 śniadanie to 2 kanapki + jabłko, obiad to 100g ryżu, podwieczorek banan i kolacja 2 kanapki z ogórkiem/pomidorem. Przez cały tydzień robię A6W, w poniedziałki, środy i piątki chodzę na siłownie, w środę gram w koszykówkę, a w sobotę biegam minimum 40min. Co mam zrobić, aby szybciej schudnąć, ale nie tracić mięśni (szczególnie nóg). Jakieś suplementy? Szczególna dieta?

Witam,
mogę zaproponowac Panu pomoc w ułożeniu indywidualnego jadłospisu dla osoby czynnie uprawiającej sport.Byłaby to dieta redukcyjna ale z uwzględnieniem suplementacji oraz zbudowaniem suchej masy mięśniowej i utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.
Osoba , która uprawia dużo sportu powinna się bardzo zdrowo odżywiać, z tego co widzę je pan 5 posiłków dziennie i to jest ok ale brakuje w tej diecie warzyw ( tzn jest ich za mało) posiłki są również mało urozmaicone.Dużo węglowodanów a za mało białka i tłuszczy.
W razie zainteresowania dietą proszę o kontakt prywatnie.
Pozdrawiam ,
Anna Zientalska
nr tel 666 614 666
e-mail: anna_zientalska@op.pl
www.euforiasalon.com.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Koniecznie codziennie ćwiczyć, gimnastyka utrzymuje właściwy poziom mięśni w organizmie. Oczywiscie należy pokryć też zapotrzebowanie na węglowodany i pamiętać, że tłuszcz spala sie w ogniu węglowodanów.