Jak schudnąć, by zniknęły te wałki na brzuchu?

Mam 12 lat, jestem dziewczyną, mój wzrost to160 cm i ważę 50 kg. Nie lubię zbytnio w-f, jeszcze wcześniej się nie odchudzałam,,w mojej rodzine jest pare osób z nadwagą, nie byłam z tym u lekarza, jem niezbyt dużo, tak normalnie 3-4 razy dziennie, nie choruję na choroby przewlekłe. Chcę schudnąć jakieś pięć kilo, ale nie chcę już słuchać, że moja waga jest odpowiednia, bo te wałki na brzuchu i grube nogi są dobijające.
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam!

Polecam Ci zwiększenie aktywności fizycznej. Dzięki temu Twoje ciało stanie się sprężyste i znikną niechciane "wałeczki". Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty