Jak schudnąć? Czy spacer wystarczy?

Mam prawie 15 lat i ważę ok. 65 kg przy 172 cm. Myślę że nie wyglądam zbyt dobrze ;) Tu i ówdzie jest za dużo tłuszczyku i chciałabym go zgubić. Nie mogę zbytnio biegać, ponieważ jestem chora na serce. Jest zima, więc jest ślisko i nie ma jak biegać na dworze. Na wiosnę mama chciałaby mi kupić psa , który potrzebuje ok . 2 godz. zabaw dziennie spacer, lekki trucht itp. Chciałabym się spytać czy dzięki chodzeniu z pieskiem po 2 godziny dziennie na spacerki zgubiłabym tu i ówdzie trochę tłuszczyku? Chodzi mi o głównie biodra, uda i brzuszek oraz czy będzie do tego potrzebna koniecznie jakaś dieta, bo moja mama uwielbia mi ,,wciskać jedzenie do ust '' . Oczywiście ograniczyłabym spożywanie posiłków ale jakich ? Proszę o odpowiedź !
ponad rok temu

Witam,

Nie musisz się odchudzać, omijać powinnaś jedynie produkty kaloryczne i niezdrowe.
Mowa o słodyczach, fast-food'ach, słodkich napojach.
Oczywiście nie powinnaś się również objadać.
Spacery z psem nie powinny Ci zaszkodzić, niemniej przed ich włączeniem do planu dnia, warto porozmawiać co na ten temat sądzi lekarz.
Regularne spacery z pewnością ułatwią utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Pozdrawiam
_________________
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.