Jak schudnąć do Maja 6-7 kilo?

Przy wzroście 164 ważę 73 kg. Niestety po 2 porodzie pozostało kilka kilo nadwagi, a najgorszy to brzuch. Zaraz po porodzie jakieś rok temu regularnie ćwiczyłam: jeździłam na rowerze 40 min dziennie, robiłam a6w, ogólne ćwiczenia, ale niestety po 2 miesiącach zaprzestałam i do tej pory nici z ćwiczeń. Co do odchudzania nie stosowałam żadnych diet, a jedynym moim wielkim problemem i uzależnieniem, z który próbuje walczyć, jak na razie bez skutecznie, jest PEPSI - wypijana co najmniej litr dziennie. Proszę o rady co i jak dobrze robić, by schudnąć i żeby nie było efektu jojo? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Na podobne pytanie udzieliłam odpowiedzi pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-schudnac-po-porodzie

Istotną informacją jest to, czy nadal karmi Pani piersią? Jeśli tak, proponowałabym poczekać z dietą odchudzającą do czasu zaprzestania karmienia.
Nie wiem też, czy rodziła Pani siłami natury, czy też przez cesarskie cięcie. W tym drugim przypadku, pewne ćwiczenia nie są wskazane.

To, co może Pani zrobić na obecną chwilę, to powoli zwiększać aktywność fizyczną. Warunki za oknem nie sprzyjają spacerom, więc proponowałabym Pani zajęcia w klubie fitness (typu mama i dziecko). Może też Pani ćwiczyć w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie abccwiczenia.pl.

Jeśli rodziła Pani przez cesarskie cięcie, powinna Pani unikać napinania mięśni brzucha. Najlepiej, jeśli w tej sprawie skontaktuje się Pani z lekarzem/fizjoterapeutą.

Pozdrawiam