Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć do Maja 6-7 kilo?

Przy wzroście 164 ważę 73 kg. Niestety po 2 porodzie pozostało kilka kilo nadwagi, a najgorszy to brzuch. Zaraz po porodzie jakieś rok temu regularnie ćwiczyłam: jeździłam na rowerze 40 min dziennie, robiłam a6w, ogólne ćwiczenia, ale niestety po 2 miesiącach zaprzestałam i do tej pory nici z ćwiczeń. Co do odchudzania nie stosowałam żadnych diet, a jedynym moim wielkim problemem i uzależnieniem, z który próbuje walczyć, jak na razie bez skutecznie, jest PEPSI - wypijana co najmniej litr dziennie. Proszę o rady co i jak dobrze robić, by schudnąć i żeby nie było efektu jojo? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Na podobne pytanie udzieliłam odpowiedzi pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-schudnac-po-porodzie

Istotną informacją jest to, czy nadal karmi Pani piersią? Jeśli tak, proponowałabym poczekać z dietą odchudzającą do czasu zaprzestania karmienia.
Nie wiem też, czy rodziła Pani siłami natury, czy też przez cesarskie cięcie. W tym drugim przypadku, pewne ćwiczenia nie są wskazane.

To, co może Pani zrobić na obecną chwilę, to powoli zwiększać aktywność fizyczną. Warunki za oknem nie sprzyjają spacerom, więc proponowałabym Pani zajęcia w klubie fitness (typu mama i dziecko). Może też Pani ćwiczyć w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie abccwiczenia.pl.

Jeśli rodziła Pani przez cesarskie cięcie, powinna Pani unikać napinania mięśni brzucha. Najlepiej, jeśli w tej sprawie skontaktuje się Pani z lekarzem/fizjoterapeutą.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy