Jak schudnąć i jaką formę aktywności stosować?

Hej! Mam na imię Gabrysia. Mam 12 lat, ok. 145 cm wzrostu i ważę ok. 45 kg. szerze mówiąc nie wiem, jaki prowadzę tryb życia. W szkole, w ciągu tygodnia mam cztery razy WF, i prawie codziennie jeżdżę na rowerze. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnych diet. Z tego co wiem nikt w mojej rodzinie nie miał problemów z otyłością. Moja mama mówi, że dojrzewam i dlatego tak się dzieje, ale moja waga mnie dobija! Ja dosłownie zapadam w depresję! Wszystkie moje koleżanki, są ładne i szczupłe, a ja?! Gruba! Nie mogę nawet założyć obcisłego podkoszulka, leginsów, kostiumu kąpielowego, ani żadnych krótkich spodenek i spódnic, bo wszystko mi się odznacza! Gdy tylko o tym myślę, to płaczę, bo wiem, że jestem otyła...! Chciałabym schudnąć przynajmniej ok. 5 kg. Błagam niech ktoś mi pomoże!

Witam,

Gabrysiu - nie polecam Ci odchudzania.
Twoja masa ciała mieści się w normie (wskaźnik BMI odniesiony do siatki centylowej).
Jak najwięcej czasu spędzaj aktywnie a na pewno nie przytyjesz!
Wymodelujesz także sylwetkę!
Zaprzyjaźnij się z rowerem, wrotkami.
Możesz chodzić na basen.
Ciągle rośniesz, przez co zmienia się także proporcja masy ciała do wzrostu.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Odżywiania.
Jest ona na stronie:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida dzieci

Pozdrawiam

P.S
Nie porównuj się z koleżankami.
Każda z Was ma inny typ budowy.