Jak schudnąć? Jaka dieta jest najlepsza?

Mam 11 lat, ważę 57 kg i mam 165 cm wzrostu. Chodzę na tańce 2 razy w tygodniu (dancehall) i w dodatku ćwiczę na w-fie w szkole oraz staram się w weekend pobiegać przynajmniej z 1 km. Odchudzałam się kiedyś przy pomocy dietetyczki, lecz miałam zbyt małą wolę, by dotrwać do końca i zrezygnowałam po niecałym miesiącu. Mój tata ma sporą nadwagę. Nie byłam u lekarza.

Ostatnio jem dużo fast foodów i to nie w małych ilościach np: w McDonalds potrafię zjeść dwa zestawy powiększone, do tego frytki i tym podobne na jeden raz. Nie jem za to dużo w domu, tyle co śniadanie (mała kromka chleba) i w szkole 2 kanapki. Jak przychodzę do domu to z obiadu pochłepczę trochę i to wszystko a na kolacje w sumie nic nie jem. W ciągu dnia przekąszę jabłko, jogurt czy banana. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe.

Witam,

Twoja masa ciała mieści się jeszcze w normie. Myślę, iż największym problemem, który mógłby się przyczyniać do tycia, są częste wizyty w restauracjach serwujących żywność typu fast-food. Co więcej, pisałaś iż zdarza się, że zjadasz nawet zestawy powiększone. Pamiętaj, iż taki zestaw to przede wszystkim więcej kilokalorii dostarczonych organizmowi, których jeśli nie spalisz - zostaną "odłożone" w ciele, jako tkanka tłuszczowa.

Jeśli więc zdarzy Ci się hamburger czy frytki, pamiętaj aby tego dnia poświęcić więcej czasu na aktywność fizyczną. Nie powinnaś również unikać jedzenia w ciągu dnia. Jadaj regularnie, ale mniejsze porcje. Codziennie powinnaś spożyć 5 posiłków. Nie odchudzaj się na własną rękę. Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam