Jak schudnąć? Jestem chłopakiem, mam 13 lat.

Cześć, mam na imię Krystian i mam 13 lat, 150 cm wzrostu i ważę ok. 52 kg. Chciałbym schudnąć. Zna ktoś jakąś dobrą dietę dla osoby w moim wieku? A tak w ogóle, to: - chodzę na basen (2 razy w tygodniu) - spaceruję (2 godz. dziennie) - jeżdżę na rowerze. Wiem, że to niedużo, ale mam zbyt dużo zajęć - jestem skarbnikiem samorządu szkolnego. Na szczęście z przejściem do gimnazjum to się zmieni. Jednak moim największym problemem jest to, że bardzo lubię jeść. Z góry dzięki

Witam,

 Twoja masa ciała mieści się w normie (wyliczony i odniesiony do siatki centylowej wskaźnik BMI).
Polecam Ci kilka zasad:
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem.)
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień
- poza zajęciami W-F, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS)
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia i pod żadnym pozorem nie odchudzaj.

Jeśli masz problem ze spożywaniem dużych ilości jedzenia, staraj się ograniczać apetyt na kaloryczne produkty, zwiększając ilość warzyw w diecie. Zawierają niewiele kcal i dużo witamin, składników mineralnych, błonnika.

Pozdrawiam

P.S
 Koniecznie porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami.