Jak schudnąć mądrze i oczyścić organizm z toksyn?

Mam na imię Anna, mam 30 lat, ważę 95 kilogramow. Wcześniej się odchudzałam, ale to były diety szybkie i głodowe. W mojej rodzinie nie było otyłości - ja przytyłam po urodzeniu drugiego dziecka. Jestem zdrowa i nie mam chorób przewlekłych.Jem mało, o różnych porach, prawie nie jem słodyczy - i nie rozumiem czemu tyję, obecnie wieczorami ćwiczę na rowerze treningowym około 40 minut i kolacji nie jem, dużo spaceruję. Moje pytanie: jaka powinna być waga w tym wieku i ile powinnam zrzucić.Gdzie szukać mądrych diet i ćwiczeń, przepisów dietetycznych. Serdecznie dziękuję.

Witam!

W praktyce do otyłości najczęściej przyczyniają się nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz mała aktywność fizyczna. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy otyłość powstaje na tle zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Otyłość może być wynikiem zaburzeń hormonalnych: niedoczynności tarczycy, choroby Cuchinga (kora nadnerczy wydziela kortyzol w nadmiarze), niedoboru hormonu wzrostu, niedoczynności przytarczyc.

Otyłości mogą sprzyjać także niektóre ze stosowanych leków:
• neuroleptyki (chlorpromazyna, haloperydol),
leki antydepresyjne (sole litu, doksepina, dezypramina),
• leki przeciwpadaczkowe,
sterydy, progestageny,
dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Myślę, iż przed podjęciem decyzji o odchudzaniu, wykonanie badań określających przyczynę otyłości, jest niezbędne. Poza tym, prosiłabym o podanie Pani wzrostu. Bez tego ciężko jest mi określić Pani należną masę ciała.

Pozdrawiam