Jak schudnąć? Mam 10 lat i jestem chłopcem

Jestem chłopakiem. Mam 10 lat (rocznikowo 11) ważę 39 kilo i mam 144 cm wzrostu. Chciałbym pozbyć się tłuszczu w udach, brzuchu i klatce piersiowej. Chciałbym prosić o pomoc !!!
10 LAT ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,84 i znajduje się na 75 percentylu, co oznacza, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz diety odchudzającej.

Postaraj się być aktywnym fizycznie, co korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie, samopoczucie i wygląd. Zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe, aby ćwiczyć regularnie.
Nie przejmuj się bardzo swoim wyglądem i jego mankamentami, jesteś w okresie wzrostu i na pewno jeszcze dużo zmian przed Tobą.

Polecam zapoznanie się z dietą dla dzieci w wieku szkolnym
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Pozdrawiam