Jak schudnąć? Mam 13 lat

Mam 13 lat 156 i ważę 53 kg. Od listopada przytyłam 5 kg, a nie urosłam. Najbardziej zależy mi na udach i pupie, brzuch może być. Jeszcze parę dni temu stosowałam diet dukana z koleżanką, ale dowiedziałyśmy się, że w tym wieku przy odchudzaniu się można stracić płodność, więc przestałyśmy, nie dokończyłyśmy nawet pierwszej fazy. Myślałam o głodówce, ale się boję, bo moja koleżanka ją robiła, co prawda schudła 10 kg, ale potem czuła wstręt do jedzenia, ale mama ja zmuszała, potem jadła, choć mało, a teraz znowu przestała i dzisiaj szła do psychologa. Nie jestem zbyt aktywna, tyle co na w-f, a mam go 3 godziny tygodniowo i raz w tygodniu basen. Staram się nie jeść słodyczy, nie pije napojów gazowanych. Chciałabym w domu robić ćwiczenia, ale nie wiem jakie i nie wiem co jeść, aby było to zdrowe, nie tłoczyło. Pozdrawiam
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto
Zdecydowanie odradzam Ci stosowanie głodówek, czy modnych diet.
Ilość porcji poszczególnych produktów, które powinnaś zjeść każdego dnia, znajdziesz w Piramidzie Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Propozycje ćwiczeń dostępne są na: www.abccwiczenia.pl

Nie odchudzaj się.
Wyeliminuj kaloryczne produkty:
- cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Jedz jak najwięcej warzyw!
Pozdrawiam