Jak schudnąć? Nocne wyprawy do kuchni

Witam Serdecznie, Mam 19 lat i mam 158 wzrostu i warze 90 kilo! Mam problem z nocnymi wyprawami do kuchni żeby coś zjeść. Nie uprawiam sportu, ponieważ mam chore kolana i nie mogę biegać. Czasem chodzę na basen ale nie zbyt często. Odchudzam się tylko w czasie gdy nie mam okresu bo gdy go mam zjadam potworne ilości jedzenia i gdy już uda mi się coś schudnąć zaraz powracam do swojej wagi i nawet więcej. Co mam wyeliminować z diety? Może jakieś herbatki jestem bezradna. Muszę schudnąć, po pierwsze dla zdrowia a po za tym chłopak postawił mi ultimatum, że jak nie schudne to koniec! POMOCY!
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani wskaźnik masy ciała wynosi 36,05, co oznacza II stopień otyłości. Faktycznie powinna Pani się zająć swoim zdrowiem, bo otyłość prowadzi do groźnych chorób metabolicznych.

Nocne napady jedzenia mają związek z nieregularnym sposobem odżywiania. Powinna Pani jeść regularnie 4-5 posiłków dziennie w odstępach około 3 godzin. Będzie to zapobiegało napadom głodu, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz dzięki częstym posiłkom zje Pani mniej niż jedząc na przykład dwa posiłki w ciągu dnia.

Herbatek nie polecam, ponieważ odwadniają, a utrata masy ciała jest pozorna, ponieważ jest to zazwyczaj utrata wody.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to jest ona niezbędna w odchudzaniu. Jeśli ma Pani problem z kolanami to najlepszy będzie basen, ale także regularnie. Wzmożona aktywność fizyczna od czasu do czasu niewiele wnosi do całego procesu odchudzania. Zalecana jest codzienna aktywność, ewentualnie 3 razy w tygodniu po 45 minut.

Z diety należy wykluczyć potrawy smażone, dania typu fast food, słodycze, ciasta, ciastka, słodzone napoje gazowane, pieczywo jasne należy zamienić na ciemne.

Produkty nabiałowe należy wybierać o zmniejszonej zawartości tłuszczu - poniżej 1,5%, mleko - 0,5%.

Mięso zalecane jest drobiowe - kurczak, indyk, ryby zaś chude takie, jak dorsz lub mintaj.

Z tłuszczu widocznego - masła, margaryny, oleju należy zrezygnować, natomiast do sałatek warto dodać łyżkę oliwy z oliwek, która zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które pozytywnie wpływają na układ krwionośny.

Odchudzanie nie jest sprawą prostą i do zrobienia w tydzień, zwłaszcza w przypadku otyłości. Potrzeba na to czasu i cierpliwości. Proszę pamiętać o tym, że najzdrowsza dla zdrowia jest utrata masy ciała rzędu od pół do 1 kilograma masy ciała tygodniowo.