Jak schudnąć ok. 10 kg? Pomocy!

Witam. Mam 35 lat 175cm wzrostu 90kg wagi. Mam prośbę, jakie ćwiczenia były by dla mnie najlepsze na zrzucenie ok 10kg wagi. Z góry dziękuję.

Witam,

Pana BMI aktualnie wynosi 29,4, więc występuje u Pana nadwaga, ale blisko jest do otyłości, która zaczyna się od 30.

Żeby pozbyć się zbędnych kg same ćwiczenia nie wystarczą, bardzo ważna jest również dieta.
Nic nie pisze Pan o swoim jadłospisie, trudno mi więc go ocenić. Zachęcam jednak do poczytania na temat zdrowych nawyków żywieniowych. W załączeniu 2 artykuły na ten temat oraz link do piramidy, z które dowie się Pan jakie produkty jeść często, a jakich unikać.
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Co do ćwiczeń to bardzo ważne jest, aby się po prostu ruszać. Najbardziej skuteczne jeżeli chodzi o pozbywanie się zbędnych kg są ćwiczenia aerobowe (basen, szybki marsz, rowerek stacjonarny, bieżnia, łyżwy, narty itd). Warto też włączyć trochę ćwiczeń anaerobowych w tygodniowy rytm. Zaleca się, aby codziennie co najmniej pół godziny być w ruchu. Zachęcam do wyboru aktywności, którą Pan lubi, bo dzięki temu łatwiej będzie o systematyczność, która jest bardzo ważna.
Więcej na temat ćwiczeń znajdzie Pan: www.abccwiczenia.pl
Proszę  pamiętać, że najbardziej korzystne dla zdrowia, a zarazem najskuteczniejsze jest pozbywanie się tłuszczu w tempie od pół do 1 kg tygodniowo.

Gdyby nie udało się Panu po 1-2 miesiącach zrzucić kilku kg zachęcam do wizyty u dietetyka, który napisze plan specjalnie dla Pana, dopasowany do Pana indywidualnej sytuacji.

Załączam pozdrowienia i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska