Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć ok 5 kg w 2 tygodnie?

Mam 13 lat, 65,5 kg i 165 cm. Muszę 2 tygodnie schudnąć, bo gram w przedstawieniu i taki jeden chłopak musi mnie wziąć na ręce, a jest strasznie chudy i boję się, że mnie nie uniesie. Proszę pomóżcie jak najszybciej.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Twoje BMI wynosi 23,89 i znajduje się ponad 90 percentylem. Oznacza to, że masz nadwagę. Jednak żadna dobrze zbilansowana dieta nie przyniesie efektów (-5 kg) w dwa tygodnie. Taki okres to stanowczo za krótko. Odchudzanie powinno być dobrze dobrane, a zbyt szybkie tempo chudnięcia przyniesie krótkotrwały efekt, a w następstwie efekt jo-jo.

Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać. Unikaj takich produktów jak żywność typu fast-food, słodycze, słodzonych gazowanych napojów, soków owocowych, smażonych i tłustych produktów. Postaraj się nie spożywać jasnego pieczywa, zastępując je ciemnym. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty musisz się ruszać. Wybierz sport i uprawiaj go regularnie.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy