Jak schudnąć około 10 kilogramów w ciągu miesiąca?

Mam 15 lat i ważę 65 kg, mam 164 cm wzrostu. Prowadzę dość aktywny tryb życia. Oprócz lekcji w-fu często spaceruję, czasami biegam i codziennie robię około 50 brzuszków. Nigdy nie byłam na żadnej diecie. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga, a mój lekarz rodzinny stwierdził, iż nie mam nadwagi. Jem 3 główne posiłki dziennie: -śniadanie około godz. 07.30 - jakaś kanapka i sok albo płatki z mlekiem, -obiad około godz. 15.00 - zupa albo coś innego, -kolacja około godz. 19.00 - jogurt owocowy. Drugie śniadanie jem w szkole (kanapka), piję około 1l wody dziennie. Jem tylko mięso drobiowe. Lubię podjadać między posiłkami. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Chciałabym zastosować konkretną i skuteczną dietę bez głodzenia się. A więc jak mam schudnąć ok. 10 kg w miesiąc? Bądź jak mam schudnąć z rozmiaru 38 na 36? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam ciepło,

Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada wartości powyżej 90 centyla od której rozpoznaje się nadwagę (w tym wypadku "lekką"). Niemniej taki wynik nie może być decydujący, stąd warto pokusić się o wizytę u lekarza, który w oparciu o Twoją kartę określi, jak rozwijałaś się do tej pory. Jest to tylko porada internetowa, nie mam możliwości wizualnej oceny Twojego ciała, a także jego składu (zawartości wody, tkanki tłuszczowej, mięśniowej). Warto, abyś w porozumieniu z rodzicami udała się do lekarza i nie martw się niepotrzebnie.

Możliwe, iż np. w wyniku regularnych treningów rozwinęła się u Ciebie tk. mięśniowa, która jest cięższa od tłuszczowej, przez co ważysz więcej, ale nie jest to równoznaczne z dużą ilością "tłuszczu" w organizmie.

Powinnaś unikać tycia. Uzyskasz to poprzez:
1. uregulowanie pór posiłków (zamiast 3 posiłków, to jadaj 5, o stałej porze)
2. unikanie wysokokalorycznych pokarmów (wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy - śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%, tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka)
3. regularność w podejmowaniu aktywności fizycznej - jak najwięcej czasu spędzaj w ruchu.

Piramida IŻŻ jest dostępna pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

P.S
Pamiętaj, że wszystkie działania możesz podejmować tylko w porozumieniu z rodzicami.

Pozdrawiam Cię serdecznie