Jak schudnąć około 5-10 kg w 1-2 miesiące?

Witam Mam lat 17, mężczyzna. Tryb życia: szkoła, komputer, ogólnie spacery na dworze. Stopień aktywności fizycznej: ogólnie mało. Próbowałem: biegać, jeździć na rowerze, siłownia - mało to dało. Raczej specyficznej diety nie miałem, ograniczałem słodycze, napoje gazowane, fast-foody. W mojej rodzinie występuje nadwaga oraz otyłość. Można wykluczyć choroby otyłości. Powszedni dzień (szkoła): 7.00 - śniadanie, jem przeważnie 3-4 kromki z pasztetem, masłem oraz (plasterkiem sera żółtego, szynki. W szkole przegryzę coś drobnego, batonika lub coś podobnego, bez żadnego napoju (na sucho); 15.00 - obiad, różnie, ciężko określić; 17.00 - zjem jakieś 2-3 kromki; 21.00 - jajecznica, kromki, czasami nic, różnie bywa. Weekend wygląda prawie tak samo. Dodam, że palę papierosy, wtedy nie czuję głodu. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Proszę o podanie danych odnośnie do masy ciała i wzrostu. Odradzam palenie w tak młodym wieku. Praktycznie nie jadasz warzyw i owoców.

To, jak powinna wyglądać Twoja dieta oddaje Piramida Zdrowego Żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia Pasztet, masło i ser żółty w ramach jednego posiłku, to potężna dawka tłuszczu. Ogólnie lepiej, abyś wybierał chude wędliny (szynkę, pierś z indyka) zamiast pasztetów, parówek, boczku, etc. To też źródło kilokalorii.

Zamiast batonika, do szkoły powinieneś zabierać II śniadanie.
Przykładowe zestawy to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor).
Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z musli (30 g), z dodatkiem owoców (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Zamiast słodkich napojów, zabieraj ze sobą butelkę wody mineralnej.

Pozdrawiam

PS Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.