Jak schudnąć po porodzie i pozbyć się brzuszka?

Witam. Mam 21 lat, miesiąc temu urodziłam dziecko. Przed ciążą ważyłam 62 kg przy wzroście 164 cm, teraz ważę 78. bardzo chciałabym wrócić do wagi sprzed ciąży, bardzo proszę o pomoc jak to zrobić. Nie karmię piersią.

Witam serdecznie,

Jeśli nie karmi Pani piersią (w tym okresie nie można stosować diet redukujących masę ciała) to może Pani zacząć walczyć z nadwagą. Przede wszystkim zalecana jest aktywność fizyczna. Zdaję sobię sprawę z tego, iż przy małym dziecku jest to kłopotliwe. Dlatego polecam ćwiczenia, które można wykonywać w domu - rowerek stacjonarny czy też aerobic. To bardzo ważne - taką aktywność fizyczną należy wykonywać codziennie, zaczynając od około 20 minut i powoli zwiększać.

Jeśli chodzi o dietę to przede wszystkim należy wykluczyć z niej to, co niezdrowe czy kaloryczne:

- potrawy smażone oraz gotowe do spożycia
- słodycze
- słone przekąski
- alkohol
- słodzone napoje gazowane
- dania typu fast food.

Zalecam spożywanie pięcu pełnowartościowych posiłków dziennie, tzn. składających się z białka (mięso, ryba, jajka), produktu zbożowego (kasze, makarony, ryż) oraz warzywa. Ważne aby posiłki były regularne - o tych samych godzinach i między nimi Pani już nic nie jadła. Należy także dużo pić - najlepiej wodę niegazowaną oraz spożywać warzywa do każdego posiłku.

Jeśli chodzi o obróbkę termiczną to polecam duszenie, gotowanie i pieczenie bez tłuszczu. Może Pani ograniczyć tłuszcz widoczny - olej, masło, margarynę.

Najważniejsza jest regularność i aktywność fizyczną. Polepszą one nie tylko figurę, ale i samopoczucie.

Serdecznie pozdrawiam