Jak schudnąć po rzuceniu palenia?

Witam, mam 24 lata. Rzuciłam palenie ponad miesiąc temu i przytyłam 5 kg. Nie chciałabym wrócić do nałogu. Dlatego chciałabym zrzucić te dodatkowe 5 kg i jeszcze 5 które miałam nadprogramowe podczas palenia. Muszę dodać, że powadzę aktywny tryb życia: biegam, jeżdżę na rowerze, raz w tygodniu chodzę na basen. Waga ani drgnie:( Co zrobić by skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów. Wzrost 163. Waga 70.
24 LAT ponad rok temu

Witam Panią!

Prawdopodobnie problem tkwi w tym, iż przyzwyczaiła się do Pani do tego, iż musi ciągle "mieć coś w rękach" - w tym wypadku są to przekąski. Powinna więc Pani wybierać rzeczy, które zajmą Panią na długo i jednocześnie będą niskokaloryczne. Mogą to być młode marchewki, groszek zielony, seler, jabłko, chipsy owocowe. Powinna Pani pić także dużo niegazowanej wody mineralnej. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/jak-rzucic-palenie-i-nie-przytyc.

Poziom stresu zredukuje Pani poprzez codzienne treningi fizyczne, które poprawią wydolność oddechową. Warto także wybrać się na konsultację lekarską, dzięki której będzie Pani wiedziała, jak duże szkody wyrządziło palenie tytoniu i co jeszcze może Pani zrobić, aby poprawić stan zdrowia.

Pozdrawiam