Jak schudnąć? Problem ze słodyczami....

24lata 167cm 51.7kg Dużo schudłam w przeciągu półtora roku z wagi 68kg do 51,7kg. Nienawidziłam wtedy siebie, ale wbrew pozorom nie jadłam dużo, wręcz przeciwnie - głodziłam sie i tylko raz dziennie jadłam. Nie wiem ile kalorii, ponieważ żywiłam sie tym co przygotowywała mama, bo z nia mieszkałam i nie wypadało odmówić. Zaczełam sie zdrowo odchudzać na diecie bogatej w warzywa i białko. Schudłam na niej do 59kg, ale moim celem było 40kg ponieważ kiedyś tyle wazyłam i byłam w tedy pewna siebie szczesliwa i to ciało było dlamnie idealne :) Zaczełam więc powoli wykluczać zbędne węglowodany i w końcu przeszłam na diete niskowęglowodanową, na której schudłam do 49kg, ale zbliżały sie swieta i wiedziałam, że wciągu nich przytyje wiec chciałam jak najwiecej do tego czasu schudnąć i zaczełam sie głodzić. Schudłam do 46.7kg i szczerze mówiąc stwierdziłam, że juz nie dobije do 40kg i już wyglądam idealnie, ale tu pojawił sie przykry efekt jo-jo i z wagi 46.7 zrobiło sie 51.7 Ja wiem ze przy moim wzroście to i tak mało. Mam 167cm, ale bardzo bym chciała jednak mieć tą wage 46kg, bo to było to ciało o jakie mi chodziło . Więc chciała bym schudnać z powrotem do 46kg i juz skończyć z dietami i wyrzeczeniami i wrócić do normalnego jedzenia . Bardzo prosze o pomoc, choc wiem ze dietetycy nie pochwalają takich historii, a nawet oskarżają takie osoby o anoreksje . Ale u mnie to nie to, po prostu chce schudnąć te 5kg i utrzymać wage bardzo lubie jeść, ale mam też silną wole i jestem pewna, ze tego chce wiec prosze mnie nie przekonywać, ze moja waga jest w normie. Z góry dziękuje za pomoc w tej nie łatwej sprawie.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie będę Pani przekonywać, że Pani masa ciała jest w normie, ponieważ nie jest - waży Pani za mało. Pani BMI wynosi 18,5, co jest dolną granicą normy, a w nowszych zaleceniach już poniżej normy.

Przy masie ciała wynoszącej 46kg Pani BMI będzie wynosić 16,5, co jest określane już jako niedożywienie. Zdecydowanie odradzam Pani dalsze diety odchudzające. Przy takim drastycznym ograniczaniu jedzenia, o którym Pani pisze może mieć już Pani niedobory składników odżywczych i mikroelementów.

Prawdopodobnie nawet jeżeli uda się Pani jeszcze schudnąć, Pani organizm nadal będzie walczył o każdy gram i kilogram, ponieważ 46kg to waga zdecydowanie zbyt niska.

Jeśli nie akceptuje Pani swojego ciała są inne sposoby na to, by je polubić. Może powinna się Pani zastanowić nad tym problemem, a w kwestii jedzenia zachować umiar i zasady zdrowego żywienia.

Pozdrawiam serdecznie