Jak schudnąć przed wakacjami, a tym samym polepszyć swoje samopoczucie?

Nazywam się Majka, mam 14 lat i chciałabym pozbyć się niepotrzebnych i wkurzających kilogramów. Ważę 64 kg, a mój wzrost to 175 cm. Wiem, że mam dobre BMI, ale chciałabym pozbyć się fałdek na brzuchu, mieć jędrne ciało i więcej mięśni. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam, w mojej rodzinie raczej nie występuje żadna otyłość lub nadwaga, tzn. może i tak - moja ciocia od strony mamy odchudziła się i teraz wygląda bosko. Na nic nie choruję, za wyjątkiem kataru;p Po prostu chodzi mi o to, aby pani pomogła mi dobrać jakieś ćwiczenia, może lekką dietę... A i mam ogromny problem - nie mogę powstrzymać się od słodyczy. Ostatnio piję wieczorami ocet jabłkowy z sokiem i jakoś tak dziwnie mi o tym mówić, ale zastanawiam się, bo od kiedy zaczęłam to pić, to jakoś bardzo często sikam. Nie wiem, czym to jest spowodowane i chciałabym uzyskać odpowiedź na to. PS Chciałabym schudnąć przed wakacjami, bo jadę na obóz i chcę dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. Czekam na odpowiedź. Majka
14 LAT ponad rok temu

Witam,
przy obecnej masie ciała, wieku i wzroście nie powinnaś podejmować prób odchudzania.
Sylwetkę kształtuj poprzez systematycznie podejmowany ruch (przeciwwskazaniem są choroby, również przeziębienie - w takim wypadku skonsultuj się z lekarzem).
Z jakiego powodu pijesz ocet jabłkowy?
W przypadku ćwiczeń, przydatne znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl, m.in.:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-ud-posladki-0
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0 (na dolne partie ciała) oraz
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha (na górne).

Ćwiczenia przyniosą efekt, jeśli będą wykonywane codziennie. W czasie ich wykonywania powinnaś być nadzorowana przez rodziców (pod kątem poprawności ruchów).
Skorzystaj z zajęć typu SKS. Być może rodzice będą w stanie przeznaczyć jakieś fundusze na karnet na aerobik dla młodzieży lub basen.

Pozdrawiam