Jak schudnąć przy problemach z tarczycą?

Witam!Mam 25 lat a ważę 86kg!!!przy wzroście 169.Od ponad pół roku mam problem z tarczycą na razie przewlekłe zapalenie ale wszystko wskazuję że będzie to niedoczynność.Nie wiem jak z dietą chciałabym bardzo schudnąć do 70kg. Chciałabym wiedzieć co mogę czego nie mogę jeść, co jest zakazane w tej chorobie. Proszę o poradę potrzebuję pomocy jestem bardzo zdołowana swoim wyglądem:(

1. Ograniczenie podaży kalorii
2. Zwiększenia spożycia białka do 80-100g dziennie
3. Ograniczenie spożycia produktów tj. kalafior, brokuły, brukselka, fasola, soja, groch, ze względu na zawartość goitrogenów substancji zaburzajćych pracę tarczycy.
4. Dieta powinna być bogata w produkty zawierające selen i żelazo i oczywiście jod.
5. Należy spożywać produkty chude: chude mięso, wędliny, chude przetwory mleczne. 6. Ograniczyć należy spożycie tłuszczy zwierzęcych i spożywać więcej tłuszczy roślinnych tj. oliwa z oliwek, olej rzepakowy.
7. Należy pamiętać o odpowiedniej podaży wody, ok 2 litrów, jest to bardzo ważne ze względu na zwiększone spożycie białka.
8. Dobrze by było również wdrożyć aktywność fizyczną.